Τετάρτη 21 Ιουνίου 2017

από Πλατεία Ταχυδρομείου έως κοίτη Πηνειού

19:30

Παρέλαση κρουστών Paranaue – Ακαδημία Ποδηλασίας Δήμου Λαρισαίων

ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

21:00-00:00

Band Fatale / Μπλε

f3ble

ΧΟΡΕΥΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

20:00-21:00

Λέσχες Πολιτισμού – Zumba & Zumba kids

21:00-23:00

Το Βινύλιο επιστρέφει…

 

ΣΚΗΝΗ Β΄

21:00-00:00

Planet of Zeus / 63High / Αντίποινα + Social Waste

 

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

18:00-21:30 Θεσσαλικό ΙΕΚ Γιάτσος – Κατασκευή χειροποίητων κοσμημάτων / Γλυπτική – διακοσμητική γαστρονομίας

18:00-21:30 ΙΕΚ Δήμητρα – Διάλεξε το επάγγελμά σου / Πηνειός Fashion Club / Μαγικό κουτί

18:00-21:30 Art Gate – Imagination playground

18:00-21:30 Λαογραφικό Μουσείο Λάρισας – Ζωγραφίζουμε Καλημέρες

18:00-21:30 Λέσχες Πολιτισμού – Action painting

18:00-21:30 Λέσχες Πολιτισμού – Φτιάξε το δικό σου κόσμημα

18:00-21:00 ΚΔΑΠ Δήμου Λαρισαίων – Ταξίδι σε μια πόλη μαγική

18:00-21:30 Κ.Π.Ε. Κισσάβου-Ελασσόνας – Κατασκευές με φυσικά και ανακυκλώσιμα υλικά

18:00-21:30 Λέσχη Στατικού Μοντελισμού – Κατασκευή μοντέλου – διοράματος

18:00-21:30 Εξάντας ΚοινΣΕπ – Διαδραστικά πειράματα φυσικής / Εικαστικές κατασκευές / 3D Printer

18:00-21:30 Κέντρο Ειδικών Θεραπειών Μήτσιου Center – Μαθαίνω παίζοντας στης Λαρίσης το ποτάμι!

18:30-22:00 Φωτογραφική ομάδα fplus – Camera Obscura Installation

19:00-20:00 Κέντρο Ημέρας Χαρά ΙΙ – Αισθητικοκινητικό Παιχνίδι Sherborne

19:00-20:30 Ομάδα Έκφραση – Οι γέφυρες του Πηνειού: θεατρικό παιχνίδι

19:00-21:00 Δημοτικός Κουκλοθίασος Τιριτόμπα – Κατασκευή Γαντόκουκλας

19:00-21:00 Σχολή Ζωγραφικής Σχέδιο Σαμαράς & Cask Gallery – Εργαστήρι κατασκευής-εγκατάστασης με πεταλούδες

19:00-22:00 Δημοτική Πινακοθήκη Λάρισας – Άτι..θασες πινελιές!

19:30-21:00 Play Education – Παιδί & διατροφή / Διατροφονήσι

20:00-22:00 Δημοτική Βιβλιοθήκη Λάρισας – Από γράμμα σε γράμμα βρες τις λέξεις / Twister: ένα παιχνίδι με σημεία

 

 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

18:00-21:00 Α.Σ. Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Δύναμη – Πινγκ πονγκ

18:00-21:00 Ν.Ο.Λ. – Συγχρονισμένη κολύμβηση… στη στεριά

18:00-21:00 Όμιλος Αγωνιστικού Μπριτζ – Γνωριμία με το Μπριτζ

18:00-21:00 Α.Σ. Πολυδάμας Παγκρατιαστής – Γνωριμία με το Παγκράτιο

18:00-21:00 Α.Σ. Ταεκβοντό Λάρισας – Γνωριμία με το Ταεκβοντό

18:00-21:00 Α.Σ. Judo Bushi – Γνωριμία με το Τζούντο

19:00-21:00 J-Arts – Γνωριμία με το Kendo & τις ιαπωνικές πολεμικές τέχνες

19:00-22:00 Ακαδημία Βόλεϊ Δήμου Λαρισαίων – Τουρνουά Beach Volley παιδικό-παγκορασίδων

20:00-21:00 Studio Yoga Gold Gym – Aerial Yoga

 

 ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

17:30-21:30 Ε.Ε.Α.Α. – Λούνα Πάρκ της Ανακύκλωσης

18:00-23:30 Ψηφιακό Πλανητάριο – Planetarium on the Go

18:00-23:30 Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός παράρτημα Λάρισας – Δράσεις

18:00-23:30 Επίλεκτη Ομάδα Ειδικών Αποστολών Λάρισας – Δράσεις

19:30-20:30 Ομάδα Νόον Έγνω – Βόλτα στο ποτάμι: περιπατητική περιήγηση

Διαδικτυακό Περιοδικό fmag – Διαγωνισμός Φωτογραφίας με θέμα “Μουσική”

 Πέμπτη 22 Ιουνίου 2017

 

ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

21:00-00:00

Jah Love Maria / Gadjo Dilo

 

ΧΟΡΕΥΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

21:30-23:30

Ορχήστρα Ελληνικής Λαϊκής Μουσικής ΔΩΛ

 

LAS RAMBLAS STAGE

21:00-00:00

Mageo / Mr. Sibal / Echonomist

 

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

18:00-21:30 Θεσσαλικό ΙΕΚ Γιάτσος –  Μαγειρική

18:00-21:30 ΙΕΚ Δήμητρα – Διάλεξε το επάγγελμά σου / Πηνειός Fashion Club / Μαγικό κουτί

18:00-21:30 Art Gate – Imagination playground

18:00-21:30 Λαογραφικό Μουσείο Λάρισας – Ζωγραφίζουμε Καλημέρες

18:00-21:30 Λέσχες Πολιτισμού – Ζωγραφική πορτραίτο

18:00-21:30 Λέσχες Πολιτισμού – Φτιάξε το δικό σου κόσμημα

18:00-21:00 ΚΔΑΠ Δήμου Λαρισαίων – Ταξίδι σε μια πόλη μαγική

18:00-21:30 Κ.Π.Ε. Κισσάβου-Ελασσόνας – Κατασκευές με φυσικά και ανακυκλώσιμα υλικά

18:00-21:30 Λέσχη Στατικού Μοντελισμού – Make ‘n Take

18:00-21:30 Εξάντας ΚοινΣΕπ – Διαδραστικά πειράματα φυσικής / Εικαστικές κατασκευές / Κυνήγι θησαυρού

18:00-21:30 Κέντρο Ειδικών Θεραπειών Μήτσιου Center – Μαθαίνω παίζοντας στης Λαρίσης το ποτάμι!

18:30-22:00 Φωτογραφική ομάδα fplus – Camera Obscura Installation / Σεμινάριο φωτογραφίας για παιδιά & εφήβους

19:00-20:00 Κέντρο Ημέρας Χαρά ΙΙ – Αισθητικοκινητικό Παιχνίδι Sherborne

19:00-20:30 Ομάδα Έκφραση – Οι γέφυρες του Πηνειού: θεατρικό παιχνίδι

19:00-21:00 Δημοτικός Κουκλοθίασος Τιριτόμπα – Κατασκευή Μαριονέτας

19:00-22:00 Δημοτική Πινακοθήκη Λάρισας – Κεραμολούλουδα

19:00-21:00 Σχολή Ζωγραφικής Σχέδιο Σαμαράς & Cask Gallery – Εργαστήρι κατασκευής-εγκατάστασης με πεταλούδες

19:30-21:00 Play Education – Μικροί σκούφοι: μαγειρεύουμε cheesecake

20:00-22:00 Δημοτική Βιβλιοθήκη Λάρισας – Ζωγραφική με κουκίδες: στο ατελιέ του Ζωρζ Σερά

 

 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

18:00-21:00 Α.Σ. Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Δύναμη – Πινγκ πονγκ

18:00-21:00 Ν.Ο.Λ. – Water polo… στη στεριά

18:00-21:00 Όμιλος Αγωνιστικού Μπριτζ – Γνωριμία με το Μπριτζ

18:00-21:00 Α.Σ. Πολυδάμας Παγκρατιαστής – Γνωριμία με το Παγκράτιο

18:00-21:00 Α.Σ. Ταεκβοντό Λάρισας – Γνωριμία με το Ταεκβοντό

18:00-21:00 Α.Σ. Judo Bushi – Γνωριμία με το Τζούντο

19:00-21:00 J-Arts – Γνωριμία με το Kendo & τις ιαπωνικές πολεμικές τέχνες

19:30-21:00 Ποδηλατικός Α.Σ. Πηνειός – Ποδηλατοδεξιοτεχνία: μικρή πίστα ποδηλασίας

 

ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

18:00-23:30 Ψηφιακό Πλανητάριο – Planetarium on the Go

18:00-23:30 Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός παράρτημα Λάρισας – Δράσεις

18:00-23:30 Επίλεκτη Ομάδα Ειδικών Αποστολών Λάρισας – Δράσεις

19:30-20:30 Ομάδα Νόον Έγνω – Βόλτα στο ποτάμι: περιπατητική περιήγηση

Διαδικτυακό Περιοδικό fmag – Διαγωνισμός Φωτογραφίας με θέμα “Μουσική”

 

 Παρασκευή 23 Ιουνίου 2017

 ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

21:00-00:00

Les Enfants de Pigalle / Ματούλα Ζαμάνη

maxresdefault

ΧΟΡΕΥΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

20:00-21:00

Λέσχες Πολιτισμού – Latin & Zumba

21:00-21:30

Real Dance Studio – Hip Hop

21:30-23:30

DND and the Band

 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

18:00-21:30 Θεσσαλικό ΙΕΚ Γιάτσος –  Ζαχαροπλαστική / Κατασκευή χειροποίητων κοσμημάτων

18:00-21:30 ΙΕΚ Δήμητρα – Διάλεξε το επάγγελμά σου / Πηνειός Fashion Club / Μαγικό κουτί

18:00-21:30 Art Gate – Imagination playground

18:00-21:30 Λαογραφικό Μουσείο Λάρισας – Ζωγραφίζουμε Καλημέρες

18:00-21:30 Λέσχες Πολιτισμού – Ζωγραφική mobile

18:00-21:30 Λέσχες Πολιτισμού – Φτιάξε το δικό σου κόσμημα

18:00-21:00 ΚΔΑΠ Δήμου Λαρισαίων – Ταξίδι σε μια πόλη μαγική

18:00-21:30 Κ.Π.Ε. Κισσάβου-Ελασσόνας – Κατασκευές με φυσικά και ανακυκλώσιμα υλικά

18:00-21:30 Λέσχη Στατικού Μοντελισμού – Κατασκευή φιγούρας / 3D αναπαράσταση / Χρήση πινέλου & αερογράφου

18:00-21:30 Εξάντας ΚοινΣΕπ – Διαδραστικά πειράματα φυσικής / Εικαστικές κατασκευές / Κοινωνική Οικονομία

18:00-21:30 Κέντρο Ειδικών Θεραπειών Μήτσιου Center – Μαθαίνω παίζοντας στης Λαρίσης το ποτάμι!

18:30-22:00 Φωτογραφική ομάδα fplus – Camera Obscura Installation / Σεμινάριο φωτογραφίας για παιδιά & εφήβους

19:00-20:30 Λέσχες Πολιτισμού – Οι γέφυρες του Πηνειού: θεατρικό παιχνίδι

19:00-21:00 Δημοτικός Κουκλοθίασος Τιριτόμπα – Παράσταση: Μα που πήγε η μουσική; / Ζωγραφική με θέμα τη μουσική

19:00-21:00 Σχολή Ζωγραφικής Σχέδιο Σαμαράς & Cask Gallery – Εργαστήρι κατασκευής-εγκατάστασης με πεταλούδες

19:30-21:00 Play Education – Μουσικομπερδέματα

20:00-22:00 Δημοτική Βιβλιοθήκη Λάρισας – Ζωγραφική με σταγόνες: στο ατελιέ του Τζάκσον Πόλλοκ

21:00-23:00 Φωτογραφική Λέσχη Λάρισας – Σκιαγραφίες

 

 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

18:00-21:00 Α.Σ. Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Δύναμη – Πινγκ πονγκ

18:00-21:00 Ν.Ο.Λ. – Πρώτες βοήθειες

18:00-21:00 Όμιλος Αγωνιστικού Μπριτζ – Γνωριμία με το Μπριτζ

18:00-21:00 Α.Σ. Πολυδάμας Παγκρατιαστής – Γνωριμία με το Παγκράτιο

18:00-21:00 Α.Σ. Ταεκβοντό Λάρισας – Γνωριμία με το Ταεκβοντό

18:00-21:00 Α.Σ. Judo Bushi – Γνωριμία με το Τζούντο

19:00-21:00 J-Arts – Γνωριμία με το Kendo & τις ιαπωνικές πολεμικές τέχνες

19:30-20:30 Πρόγραμμα Δήμου Λαρισαίων Άθληση και Γυναίκα – Pilates με στρώμα και λάστιχο

20:00-21:00 Σταυρούλα Γκανάτσα – Aerial Fitness

 

 

ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

18:00-23:30 Ψηφιακό Πλανητάριο – Planetarium on the Go

18:00-23:30 Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός παράρτημα Λάρισας – Δράσεις

18:00-23:30 Επίλεκτη Ομάδα Ειδικών Αποστολών Λάρισας – Δράσεις

19:30-20:30 Ομάδα Νόον Έγνω – Βόλτα στο ποτάμι: περιπατητική περιήγηση

Διαδικτυακό Περιοδικό fmag – Διαγωνισμός Φωτογραφίας με θέμα “Μουσική”

 

Σάββατο 24 Ιουνίου 2017

 ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

21:00-00:00

Round IV / Λεωνίδας Μπαλάφας

normal_newego_LARGE_t_641_105814713

ΧΟΡΕΥΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

21:30-23:30

Dilek Koç & Κομπανία Θεσσαλονίκης

 dilek-3

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

18:00-21:30 Θεσσαλικό ΙΕΚ Γιάτσος –  Μικρομαγειρέματα

18:00-21:30 ΙΕΚ Δήμητρα – Διάλεξε το επάγγελμά σου / Πηνειός Fashion Club / Μαγικό κουτί

18:00-21:30 Art Gate – Imagination playground

18:00-21:30 Λαογραφικό Μουσείο Λάρισας – Ζωγραφίζουμε Καλημέρες

18:00-21:30 Λέσχες Πολιτισμού – Action painting

18:00-21:30 Λέσχες Πολιτισμού – Φτιάξε το δικό σου κόσμημα

18:00-21:30 Κ.Π.Ε. Κισσάβου-Ελασσόνας – Κατασκευές με φυσικά και ανακυκλώσιμα υλικά

18:00-21:30 Λέσχη Στατικού Μοντελισμού – Πρότυπο Αρχαίου Έλληνα Οπλίτη / Παρουσίαση τέχνης μάχης Φάλαγγα

18:00-21:30 Εξάντας ΚοινΣΕπ – Διαδραστικά πειράματα φυσικής / Εικαστικές κατασκευές / 3D Printer

18:00-21:30 Κέντρο Ειδικών Θεραπειών Μήτσιου Center – Μαθαίνω παίζοντας στης Λαρίσης το ποτάμι!

18:00-21:00 Ελληνικό Ινστιτούτο Παιγνιοθεραπείας & Δραματοθεραπείας Το Άθυρμα-παράρτημα Λάρισας – Παιχνίδια αλληλεπίδρασης & ενδυνάμωσης σχέσης για γονείς & παιδιά / Παιχνίδια ενηλίκων

18:30-22:00 Φωτογραφική ομάδα fplus – Camera Obscura Installation / Σεμινάριο φωτογραφίας για παιδιά & εφήβους

19:00-20:30 Λέσχες Πολιτισμού – Οι γέφυρες του Πηνειού: θεατρικό παιχνίδι

19:00-21:00 Δημοτικός Κουκλοθίασος Τιριτόμπα – Τα τρία γουρουνάκια / Κατασκευή κούκλας

19:00-21:00 Σχολή Ζωγραφικής Σχέδιο Σαμαράς & Cask Gallery – Εργαστήρι κατασκευής-εγκατάστασης με πεταλούδες

19:30-20:30 Δημοσθένης Χαρούλης & Αντωνία Μπατσαλή – Αφήγηση παραμυθιών

19:30-21:00 Play Education – Δημιουργούμε το βυθό της θάλασσας

20:00-22:00 Δημοτική Βιβλιοθήκη Λάρισας – Σημείο, γραμμή, επίπεδο: στο ατελιέ του Βασίλι Καντίνσκι

 

 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

18:00-21:00 Α.Σ. Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Δύναμη – Αγώνες επίδειξης από μέλη της Εθνικής ομάδας

18:00-21:00 Ν.Ο.Λ. – Παιχνίδια με το νερό

18:00-21:00 Όμιλος Αγωνιστικού Μπριτζ – Γνωριμία με το Μπριτζ

18:00-21:00 Α.Σ. Ταεκβοντό Λάρισας – Γνωριμία με το Ταεκβοντό

18:00-21:00 Α.Σ. Judo Bushi – Γνωριμία με το Τζούντο

19:00-21:00 J-Arts – Γνωριμία με το Kendo & τις ιαπωνικές πολεμικές τέχνες

 

 ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

18:00-23:30 Ψηφιακό Πλανητάριο – Planetarium on the Go

18:00-23:30 Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός παράρτημα Λάρισας – Δράσεις

18:00-23:30 Επίλεκτη Ομάδα Ειδικών Αποστολών Λάρισας – Δράσεις

19:30-20:30 Ομάδα Νόον Έγνω – Βόλτα στο ποτάμι: περιπατητική περιήγηση

Διαδικτυακό Περιοδικό fmag – Διαγωνισμός Φωτογραφίας με θέμα “Μουσική”